19 C
Eskişehir
22 Mayıs Çarşamba 2024
Ana SayfaHaberlerYaşamLÖSEV'in karşılıksız ihtiyaç çekleri kanser hastalarına merhem oluyor

LÖSEV’in karşılıksız ihtiyaç çekleri kanser hastalarına merhem oluyor

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, geleneksel olarak her yıl Ramazan Bayramı öncesinde Lösemi ve kanser mücadelesi veren çocuklara kanser hastalarına yönelik ihtiyaçları oranında ‘Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi’ ile destek oluyor.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı “Önce Çocuklar İyileşsin” çağrısıyla ramazan ayı boyunca erzak kolilerini hastalarına ulaştırırken fitre, fidye ve zekat bağışlarıyla lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin hastaların tedavi masraflarını ve sosyal ihtiyaçlarını karşılıyor.

Aylık düzenli nakdi desteklere ek olarak, bayram öncesi yüzlerce aileye 50.000 ile 30.000 TL arasındaki “Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi” çekleri iletildi. Türkiye genelinde başlatılan karşılıksız özel ihtiyaç kredisi desteği Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Ankara ,Adana, Aksaray, Antalya, Bartın, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Van, Zonguldak illerinde lösemi ve kanser ile mücadele eden ailelere ulaştırıldı. Ramazan boyunca LÖSEV’e kayıtlı binlerce aileye de “Sağlık-Eğitim Bursu” ve “Aile Destek Bursu” ihtiyaçları doğrultusunda iletilecek.

“Sizlerin Sayesinde Yalnız Hissetmiyoruz”

LÖSEV tarafından 50.000 TL yardım yapılan 14 yaşındaki Soner Akın’ın annesi Dudu Hanım, yaşadıkları süreci şöyle anlattı: “2021 yılında Soner’in ateşlenmesi üzerine Afyon’da hastaneye gittik ve lösemi tanısı kondu. Dünyamız karardı, çok zor bir duyguydu. Tedavi süreci pandemiden dolayı çok zor geçti, enfeksiyondan dolayı olumsuz etkilendik. Evdeki sürecinde ise tamamen izole, hayattan uzak kaldı oğlum. Bu yüzden içine kapandı, özgüven kaybı yaşadı. Tedavi sürecinde eğitimine ara vermek durumunda kaldık, sonrasında da kendisi eğitimine devam etmeyi istemedi, ama ben ısrarcı oldum ve şimdi açıköğretim ile eğitimini sürdürüyor. Hastanede olduğumuz günlerde hemşiremizin yönlendirmesiyle LÖSEV’le tanıştık, kaydımız olduğu günden itibaren maddi destekler, gıda ve kırmızı et yardımları, sosyal katkılarıyla LÖSEV hep yanımızda oldu. Artık riskli kısmı geçtik kontrollerimizi yaptırıyoruz. LÖSEV’den, bağışçılarımızdan Allah razı olsun, teşekkür ederiz, iyi ki varsınız… İyiliklerin çoğalmasını, çocuklarımızın iyileşmesini istiyoruz.”

Yine Afyon’da LÖSEV tarafından 50.000 TL yardım yapılan 17 yaşındaki Ezgi Akkuş’un annesi Beyaz Hanım, mücadelesini şöyle aktardı: “2022 yılında Ezgi evde rahatsızlanınca hastaneye gittik ve lösemi teşhisi kondu. Tedavimize Afyon’da başladık, bu süreçte okulunu bırakmak zorunda kaldı. Çok zor zamanlardı, doktorumuz sayesinde LÖSEV’i tanıdık. Kaydımızla beraber LÖSEV hep yanımızda oldu. Bizi maddi ve manevi hep destekledi, yanımızda olmaya da devam ediyor. Çok teşekkür ederiz.”

Kütahya’da yaşayan LÖSEV tarafından 50.000 TL yardım yapılan 3 yaşındaki Berke Akçay’ın annesi Gülbahar Hanım da yaşadıklarını paylaştı: “Tanımızı 2020 yılında aldık, tedavi için Eskişehir’e gelmek durumunda kaldık. Bu sürede hastanedeki diğer hastalar sayesinde LÖSEV’i tanıdık, başvurduk. Ziyaretleri, destekleriyle bizi hiç yalnız bırakmadılar. Her şey için Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki bundan sonra da daha çok aileye yardımcı olmaya devam edeceksiniz.

Hastane Odasında Bayram Ziyaretleri

LÖSEV’in kayıtlı hastalarına destekleri bunlarla sınırlı kalmıyor. LÖSEV, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nde tedavisi devam eden Lösemi ve Kanser hastası Çocuklar ve refakatçi annelerine bayramlıklar iletiyor, buruk bir bayram sevinci yaşamamaları için hastanelerde hem ziyaret edip bayramlaşıyor hem de hediye ve sürprizleriyle zorlu tedavi sürecinde moral veriyor. Hastalarının evlerinde beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçları belirlenerek, söz konusu eksiklikler gideriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler
Benzer İçerikler