- Reklam -

Yunus Emre Eskişehir’de görkemli bir konserle anıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları büyük halk ozanımız Yunus Emre’yi anmak için anlatımlı bir konserle bir araya geldi.

Yunus Emre’nin 700. ölüm yıl dönümü olması sebebiyle UNESCO’nun 2021 yılını “Yunus Emre Yılı” ilan etmesi üzerine aynı yıl gerçekleştirilen özel konserin tekrarı, Eskişehirli sanatseverlerin yoğun istek ve beklentisi üzerine 9 Mayıs akşamı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi salonunda yeniden sahnelendi.

Orkestra şefliğini Genç yetenek Eray İnal’ın üstlendiği konserin rejisörlüğünü Murat Atak, metin düzenlemesini ise Şafak Özen gerçekleştirdi. Soprano Nurdan Küçükekmekçi, mezzosoprano Tuğçe Oğuzülgen, tenor Emre Akkuş, bas Özgür Savaş Gençtürk, neyzen Süleyman Yardım ve kanun sanatçısı Özgür Şarman konuk sanatçılar olarak görev alırken, Şehir Tiyatroları sanatçıları Özlem Akdoğan, Hikmet Tolga Tümer ve Devrim Özder Akın ise Yunus Emre’nin hayatını ve düşüncelerini dinleyicilere aktardılar.

Sanatseverlerden bir kere daha tam not alarak, büyük beğeni toplayan konserin sonunda tüm salonun ayakta alkışladığı coşkulu bir seremoni yaşandı.

Senfoni orkestrasının gelecek programında, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yapılacak olan “Gençlik Konseri” yer alacak. Genç gitar sanatçısı Özberk Miraç Sarıgül’ün konuk solist olarak katılacağı konserin orkestra şefliğini Ender Sakpınar üstlenecek. Konser, 19 Mayıs akşamı Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Eskişehirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -