- Reklam -

Yılmaz Büyükerşen’den zamlı faturalara tepki

2022 yılı ile birlikte gelen zamlı faturalar vatandaşları büyük sıkıntıya düşürürken, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen yüksek faturalara tepki göstererek merkezi hükümete öneride bulundu.

Türkiye’nin dört bir yanında zamlı faturalar büyük tepki görürken, Başkan Büyükerşen de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla tepkisini dile getirdi. İlk paylaşımında faturaların kira giderlerini aştığına dikkat çeken Başkan Büyükerşen “Kira bedellerini aşan elektrik faturaları nedeniyle vatandaşımız zor günler yaşıyor, esnafımız bir bir kepenk kapatıyor. Adaletsiz bir şekilde yapılan ve kış gününde vatandaşımıza büyük sıkıntılar yaşatan bu zamların yeniden değerlendirilmesi elzemdir” diyerek vatandaşlara destek olmuştu.

Tramvay işletim sistemi olan ESTRAM’ın elektrik faturasını da alıntılayan Başkan Büyükerşen 2021 Aralık ayında 1 milyon 846 bin TL gelen elektrik faturasının 2022 Ocak ayında 4 milyon 890 bin TL gelmesine de tepki gösterdi. Başkan Büyükerşen paylaşımında “Kamuda da durum farksız. Merkezi hükümetten beklentimiz yurttaşlarımız için hayati öneme sahip konularda yerel yönetimlere sübvansiyon sağlamasıdır.” diyerek merkezi hükümete önerilerde bulundu. Toplu taşımaya KDV ve ÖTV istisnası getirilmesi gerektiğini belirten Başkan Büyükerşen, enerji maliyetlerinin düşmesi için de vergi indirimine gidilmesi gerektiğini ifade etti.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -