- Reklam -

Yaz spor okullarında görkemli kapanış

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların tatil dönemini spor yaparak geçirmesini sağladığı ve ücretsiz olarak düzenlediği yaz spor okulları düzenlenen kapanış töreniyle tamamlandı. 11 farklı branşta 800 çocuk, törenle katılım ve performansa dayalı belgelerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın çocuklara yönelik ücretsiz düzenlediği “2023 Yaz Dönemi Spor Çocuk Eğitimleri” bu yıl da büyük ilgi gördü. Çocukların yaz dönemini spor yaparak geçirmesini ve yeni eğitim yılına daha zinde girmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yüzlerce çocuğa uzman antrenörler eşliğinde spor eğitimi verdi.

Her yıl sporun birçok branşında geleceğin yıldızlarına kendilerini keşfetme imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi tesislerinde hareket eğitimi (6-8 yaş), modern dans (9-13 yaş), voleybol (8-12 yaş), basketbol (7-12 yaş), hentbol (8-14 yaş), futbol (erkek 7-11 yaş/kız 8-14 yaş), taekwondo (8-13 yaş), kano (11-17 yaş), optimist (8-13 yaş), masa tenisi (7-9 yaş) ve halk oyunları (7-12 yaş) olmak üzere 11 farklı branşta 800 çocuk eğitim gördü.

Çocukların katılım ve performansa ilişkin belgelerini aldığı yaz dönemi spor eğitimleri kapanış töreni Osmangazi Spor Sahasında gerçekleştirildi. Düzenlenen görkemli törene Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, belediye bürokratları, sporcu aileleri ve sporseverler katıldı.

Konuşmaların ardından çocukların yaptığı halk oyunları, taekwondo, modern dans gibi gösteriler izleyicilerden büyük alkış aldı.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -