17 C
Eskişehir
19 Nisan Cuma 2024
Ana SayfaHaberlerYaşamTohum takas günlerine büyük ilgi

Tohum takas günlerine büyük ilgi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir avuç tohum, bir ömür bağımsızlıktır” sloganıyla Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen yerel tohumlar, Tohum Takas Günleri ile vatandaşlarla buluşuyor. Alpu ve Seyitgazi ilçelerindeki dağıtımlara ilçe sakinleri büyük ilgi gösterirken binlerce yerel tohum toprakla buluşacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde düzenlenen tohum takas şenliklerine gönderilen tohumlar, kent merkezi dışında kalan 12 ilçedeki vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen Tohum Takas Günleri Beylikova ve Mahmudiye’nin ardından Alpu ve Seyitgazi ilçeleri ile devam etti.

İlçe pazarlarına kurulan stantlar gün boyu vatandaşların akınına uğrarken Seyitgazi ilçesinde yapılan dağıtıma Belediye Başkanı Uğur Tepe de katıldı.

Eskişehir ve Türkiye için tohum konusunun çok önemli olduğunu ifade eden ve bu alanda verdiği destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden Başkan Uğur Tepe, “Üreterek kırsal hayatı güçlendirmek, kendi kendine yetebilmek çok önemli. Özellikle yerel tohumların yaygınlaştırılması çok kıymetli. Bundan sonraki dönemde de yerel tohum üretimine desteğimizi sürdüreceğiz. Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tohum Takas Günleri kapsamında 16 Şubat’ta Çifteler’de, 17 Şubat’ta Mihalıççık’ta, 19 Şubat’ta Günyüzü’nde, 22 Şubat’ta İnönü’de, 23 Şubat’ta Sarıcakaya ve Mihalgazi’de, 29 Şubat’ta ise Han ilçesinde yerel tohumlar vatandaşlarla buluşacak.

Kent merkezinde 9 Mart’ta, Üretici Marketlerde ise 12 ve 16 Mart tarihlerinde tohum takas etkinliği düzenlenerek tohumlar Eskişehirlilere ulaştırılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler
Benzer İçerikler