- Reklam -

“Tercihim Eskişehir” platformu etkinlikleri tamamlandı

Türkiye’nin öğrencisiyle en mutlu kenti Eskişehir’in üç önemli üniversitesi bu yıl da üniversite adayları için “Tercihim Eskişehir” platformunu başarılı bir şekilde yürüttü. Çevrim içi platformda hem Eskişehir hem de üç başarılı üniversite yükseköğretim tercihi yapacak adaylara tanıtıldı. “Tercihim Eskişehir” (www.tercihimeskisehir.com) platformunda 2 gün boyunca aday öğrencileri bilgilendirecek bir dizi çevrim içi etkinlik gerçekleştirildi.

200’e yakın çevrim içi oturum gerçekleştirildi

Tercihim Eskişehir platformunda beş farklı başlıkta düzenlenen 200’e yakın buluşma ve söyleşiyi kapsayan içerikler, çevrim içi olarak üniversite adaylarıyla buluştu. “Çevrim içi Akademisyen Söyleşileri, Çevrimiçi Öğrenci Buluşmaları, Çevrimiçi Kariyer Danışmalığı, Çevrimiçi Kampüs Söyleşileri” ve “Zirve Konuklarıyla Çevrimiçi Buluşmalar” başlıkları altında gerçekleşen çevrim içi buluşmalarla aday öğrencilere bölüm tanıtımları, Eskişehir’de yaşam, kariyer hedefleri ve gelecek planlamaları, iş olanakları, akademi ve kampüs hayatı gibi merak ettikleri birçok konuda bilgi aktarıldı.

Aday öğrenciler geleceklerini planlarken en doğru isimlerle birlikteydi

Platformda yer alan zengin içerikler sayesinde üniversite adayları, üniversite hayatı ve gelecek planlaması konusunda geniş bilgiler edinme imkânı elde etti. Alanında yetkin akademisyenler, üniversite programlarını tanıtırken kariyer danışmanları da gelecek planlaması konusunda deneyimlerini paylaştı. Tercihim Eskişehir platformunda bilim, sanayi, teknoloji, iş, sanat ve kültür dünyasının seçkin isimleri de, eşsiz deneyimlerini paylaşarak zorlu tercih sürecinde gençleri yalnız bırakmadı. Adaylar alanında başarılı isimlerle interaktif biçimde iletişim kurma olanağı buldu. Bu kapsamda 21-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen zirve söyleşilerinin konukları ise sırasıyla: Fransa’da katıldıkları yarışta hidrojen enerjili araçları “Midas” ile Avrupa üçüncülüğü kazanan Hidroana Takımı üyeleri, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Çağdaş Onur Öztürk, ABD’de 75 ekibin mücadele ettiği Sae Aero Desing 2017’de birincilik kürsüsüne çıkarak dünyanın en iyi İHA ekipleri arasında yer alan Anatolia Aero Design takımı üyeleri ve Türk pop müziği sanatçısı Özgün oldu.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -