- Reklam -

Sevgi Dedeoğlu Ekeröz’den Şık Maskeler

Korona hayatımıza girdi ve tüm dünya maste kullanmaya başladı. Sevgi Dedeoğlu Ekeröz klasik maskeler yerine işinin de gerektirdiği ustalıkla hem kaliteli hemde şık maskeler üretmeye başlamış. Gelin-damat, baba-oğul, anne-kız konsepleri ve düğün, toplantı, gezi gibi bir çok alanda kullanılabilecek şık maskeler tasarlamış. Sevgi Dedeoğlu Ekeröz ile bu maskelerin çıkış hikayesi ve süreci konuştuk.

Sevgi hanım merhaba, gerçekten çok güzel maskeleriz var. Bu tür maskeler yapma fikri nasıl oluştu?
Biliyorsunuz virüsten dolayı hayatımıza maskeler girdi. Standart maskelerimizin yanı sıra kumaş yıkandıktan sonra tekrar kullanabileceğimiz maskelerde yapılmaya başlandı. Maske hayatımıza girdi ve belli bir süre geçtikten sonra ben maskeleri süslemeyi düşündüm. Benim işimde süsleme sanatı olunca, maskeye taş boncuk vb süslemeler yapmak istedim. Düğünler, buluşmalar, geziler için insanlar şık maskeler aramaya başladı. Tabiki sadece süs olarak düşünülmemeli. Aynı zamanda sağlık açısındanda uygun kaliteli bir maske olmalı.

Maskelerin şıklığı yanında koruyuculuğunu nasıl sağlıyorsunuz?
Özellikle maskelerin üst kısımlarında tel kullanmaya özen gösteriyorum. Daha iyi kavraması ve daha sağlıklı kullanım için. İç kısımda ise tülbent steril bez kullanıyorum. Tülbent kullanıyorum; çünkü tülbent hem yüzünüzdeki teri alıyor hem de daha sağlıklı oluyor. Çift kat kumaş kullanıyorum. Hem gelin damatlarımız için hemde misafirler için özel tasarımlar yapıyorum. Hem sağlıklı hem de şık maskelerimizi güvenle kullanabilirler.

Günlük kullanım için ne tür maskeler yapıyorsunuz?
Günlük kullanım içinde maskelerimiz var. Tek kişilik maskelerimiz olduğu gibi anne kız, baba oğul, aile paketleri şeklinde birbirinden güzel ve kaliteli maskelerimiz mevcut. Renk renk çeşit çeşit sağlıklı maskelerimizi güvenle kullanabilirler.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -