14 C
Eskişehir
20 Nisan Cumartesi 2024
Ana SayfaHaberlerYaşamŞehitlerimizin kabirleri çiceklerle donatılıyor

Şehitlerimizin kabirleri çiceklerle donatılıyor

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü öncesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da kent merkezi, 12 ilçe ile bağlı mahallelerdeki şehit mezarlarının temizlik ve bakımlarını yaparak çiçeklerle donatıyor.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent merkezinde Vişnelik Hava Şehitliği, Kanlıpınar Şehitliği, Asri Mezarlık, Esentepe Mezarlığı, Odunpazarı Mezarlığı, Zincirlikuyu Mezarlığı başta olmak üzere 12 ilçe ve kırsal mahallelerde bulunan kahraman şehitlerimizin kabirlerinin bakımını yaparak çiçeklendiriyor. İlçelerde ve bağlı mahallelerde bulunan şehit mezarlarının temizlik ve bakımını özenle yapan ekipler, kabirleri çiçek bahçesine dönüştürüyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Park Bahçeler Dairesi ekiplerimiz şehit mezarlarımızın bakım ve temizliklerini gerçekleştiriyorlar. Şehitlerimizin kabirleri çiçeklerle donatılıyor. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır ve asla haklarını ödeyemeyiz. Mekânları cennet olsun.” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler
Benzer İçerikler