- Reklam -

Sağlık Çalışanlarına Saygı Parkı ve Anıtı açıldı

Sağlık Çalışanlarına Saygı Parkı, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından korona virüs pandemisinde hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin adını yaşatmak ve bu süreçte büyük bir özveri ile çalışan sağlık emekçilerine olan vefa borcunu ödemek için Vadişehir Mahallesine yapıldı.

Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi ve Odunpazarı Kent Konseyi’nin talebi üzerine Odunpazarı Belediye tarafından yapıldı. Sağlık Çalışanlarına Saygı Parkında Heykeltraş Serdar Tekeoğlu tarafından yapılan anıt bulunuyor. Pamukkale Sokak’ta bulunan Sağlık Çalışanlarına Saygı Parkı, 12 bin 530 metrekarelik alanda yer alıyor.

2021 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında alınan karar sonrasında çalışmaları başlatılan parkın açılış törenine; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Hüsnü Yıldırım, TTB Merkez Konsey Üyeleri Dr. Onur Naci Karahancı ve Dr. Kazım Doğan Eroğlu, Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Dr. Nesrin Ekici, SES Eskişehir Şube Eş Başkanları Dr. Birtürk Özkavak ve Dyt. Umut Özge Yılmaz, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Türk Hemşireler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Gamze Onar Başarangil, Eczacılar Odası Eskişehir Şubesi Genel Sekreteri Eren Yılmaz, Heykeltaş Serdar Tekebaşoğlu, Eskişehir’de korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin aileleri ile EBTO Yönetim Kurlu Üyeleri ve SES Eskişehir Şube Yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda sağlık emekçisi ve Eskişehirli katıldı.

Konuşmaların ardından Odunpazarı Belediyesi ve SES Eskişehir Şubesi tarafından salgınında hayatını kaybeden sağlık emekçileri adına düzenlenen Emek Şiir Ödülünün, ödül töreni yapıldı. Seçici kurul tarafından oy birliği ile “11. KATTAKİ EMRULLAH” dosyası ile ödüle layık görülen Murat Kahveci’ye ödülünü Başkan Kurt takdim etti.

Anıt açılışında, Eskişehir’de korona virüsten ölen 3 sağlık emekçisi için 3 beyaz güvercin uçuruldu.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -