14 C
Eskişehir
20 Nisan Cumartesi 2024
Ana SayfaHaberlerYaşamRektör Erdal yabancı öğrencilerle iftarda bir araya geldi

Rektör Erdal yabancı öğrencilerle iftarda bir araya geldi

Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) ve Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından organize edilen iftar yemeğinde uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal’a iftar programında, Anadolu Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ethem Esen, TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Sami Türker, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Gökçekuyu, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Halil Yetim, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Güven Tunçel, Döner Sermaye İşletme Müdürü Erol Çerence, Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanı Gültekin Güllü eşlik etti.

Rektör Erdal: “Ramazan ayları kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin güçlendiği aylardır”

Düzenlenen iftar programında konuşan Rektör Erdal şunları söyledi: “Ramazan ayı, birlik beraberlik duygumuzu yücelten bir ay. Uluslararası öğrencilerimizle bir araya gelmek için iftar yemeğimizi düzenledik. Dönem dönem çeşitli vesilelerle uluslararası öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Umuyoruz ki öğrencilerimiz ülkemizi ve üniversitemizi sevdiler, biz onlarla bir arada olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Üniversitemizde eğitim gören farklı ülkelerden birçok uluslararası öğrencimiz var. Öğrencilerimizle sohbet ederek eğitim durumları hakkında bilgiler aldık, taleplerini dinledik. Uluslararası öğrencilerimiz bir anlamda bizim gönüllü elçilerimiz. İhtiyaç duydukları her alanda Üniversite olarak tüm imkânlarımızla her zaman onların yanındayız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler
Benzer İçerikler