35 C
Eskişehir
12 Haziran Çarşamba 2024
Ana SayfaHaberlerGüncelPorsuk'da fener alayı çoşkusu

Porsuk’da fener alayı çoşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü nedeniyle Porsuk Çayı’nda düzenlenen Fener Alayı büyük bir coşkuya sahne oldu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Eskişehirliler olarak bizler, çağdaş uygarlık yolundan, Atatürk ve Cumhuriyet yolundan hiçbir zaman ayrılmayacağız.” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümünü düzenlediği birbirinden özel etkinlikler ile kutladı.

Etkinlikler kapsamında Porsuk Çayı’nda düzenlenen Fener Alayı’na, Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda yerini alan binlerce Eskişehirli büyük coşkuya ortak oldu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla coşkuya katılan Eskişehirliler, bayramın heyecanını hep birlikte yaşadılar. Fener Alayına, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, belediye bürokratları, sporcular ve gençler katıldılar.

Coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Ayşe Ünlüce, “19 Mayıs 1919’da tam bağımsız Türkiye hayaliyle Bandırma Vapuruyla yola çıkılışının 105. yıl dönümündeyiz. Bizler başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız, onlara minnettarız. Unutmadığımız için buradayız ve hep beraber 19 Mayıs’ı kutluyoruz. Atatürk 19 Mayıs’ı ve Cumhuriyet’i gençlere emanet etti. Gençler burada, bayramınız kutlu olsun. Yaşasın 19 Mayıs, yaşasın Cumhuriyet. Eskişehirliler olarak bizler, çağdaş uygarlık yolundan, Atatürk ve Cumhuriyet yolundan hiçbir zaman ayrılmayacağız.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler
Benzer İçerikler