- Reklam -

Osman Kutlu Büyük Taarruzu Anlattı

Rotary 2430. bölge, 11. Gruptan sorumlu Guvernör Yardımcısı Taner Alkara başkanlığında, Eskişehir ve Bozüyük Rotary Kulüpleri intercity gerçekleştirerek Büyük Taarruz konusuna kendini adamış , araştırmacı yazar Osman Kutlu’yu ağırladılar.
Eskişehir’de bir otelde yapılan toplantıya tatil ayı olmasına rağmen katılım büyük oldu. Eskişehir Anadolu Rotary Kulübü Başkanı M.Cem Alaybeyoğlu, Eskişehir Rotary Kulübü Başkanı Çağdaş Sermet, Eskişehir Gordion Rotary Kulübü Başkanı Mesut Akavioğlu, Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Başkanı Ceyhan Kükrer,Eskişehir Yunus Emre Rotary Kulübü Başkanı Serkan Kavalcıoğlu ile Bozüyük Rotary Kulübü Başkanı İsmail Bakkalcıoğlu ve üyeler eşleriyle birlikte katıldılar.

Osman Kutlu : “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olan Büyük Taarruzun önemini anlatmak bu konuda bilinmeyenleri öğretmek amacıyla 12 yıl önce Büyük Taarruzla ilgili çalışmalara başladım.
Bu süreç içerisinde 100’ e yakın şehit mezarı ortaya çıkardık. Bu süreçte yine toplumdaki farkındalığı arttırabilmek adına her bir şehit mezarından ayrı ayrı olmak üzere gittiğimiz her noktadan şehit toprakları aldık. Bu toprakları bu şişelere doldurduk; gittiğimiz yerlerde halkımıza, bu şehit toprağını şehidin kendi mezarına iade etmek gibi bir görevle ortaya koyduk. Oldukça ilgi çeken çalışmalardan biri oldu.
5 yıl süren araştırmalarım sonunda edindiğim bilgileri bir araya getirerek ” Adım Adım Büyük Taarruz “adlı örnek bir kitap çıkardım.
Bu sene özellikle 100.yıl için çok daha özel bir takım çalışmalarımız olacak; bisiklet grubunun yanında ayrı bir yürüyüş ekibi de oluşturduk.
Ordumuzun 100 yıl önce ayak bastığı yerlerde tam 100 yıl sonra hemen hemen aynı dakikalarda, onların ayak izlerine basarak toplam 440 kilometre yürüyeceğiz. Büyük Taarruza bu kadar önem vermemizin birinci sebebi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel taşı olmasıdır.” Şeklindeki konuşmasıyla Büyük Taarruz konusundaki bilgileri tazeledi.
Programın bitiminde Osman Kutlu kitabını Eskişehir Anadolu Rotary Kulübü Başkanı M.Cem Alaybeyoğlu ‘ na hediye etti.
M.Cem Alaybeyoğlu ‘ da Osman Kutlu’ ya sunum için teşekkür etti; Osman KUTLU adına 10 adet fidan dikeceklerini ve belgesini de kendilerine ileteceklerini söyledi.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -