- Reklam -

Müzik aşığı genç yetenek; Yavuz Kaklıkkaya

Katıldığı uluslararası müzik yarışması Sala Fest’te finale kalan ve ödül alması durumunda ödülünü daha iyi içerikler üretmek için kullanmayı planlayan Yavuz Kaklıkkaya desteklerinizi bekliyor. Yarışmanın bu aşamasında kazananları Youtube üzerinden verilen oylarla belirlendiğinden, Youtube’daki videosunu beğenerek ona destek olabilirsiniz.

Obua dışında müzik prodüksiyonu, akordeon, ney, mızıka, gitar ve türevleri gibi çeşitli alanlarda da kendini geliştirmeyi hedefleyen Yavuz, lise döneminde okul içinde birçok sahne almış, Pera Uluslararası Korolar Festivali, Fizy Müzik Yarışması ve Okan Üniversitesi Müzik Yarışması gibi etkinliklere katılarak arkadaşlarıyla oluşturduğu gruplarıyla birlikte ödüller almıştır. Pandemi döneminde çeşitli internet yarışmalarında yaratıcı müzik çalışmalarıyla başarılar kazanmıştır.

New York Üniversitesinde ekonomi ve bilgisayar bilimi eğitimine devam eden Yavuz Kaklıkkaya, aynı zamanda New York Üniversitesi korosunda görev almaktadır.

Yavuz Kaklıkkaya;
TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin dünyaca ünlü piyanistleri Güher ve Süher Pekinel’in mentörlüğünde yönetilen GSP müzik bölümüne seçilerek 2014-2019 yılları arasında obua ana dalında eğitim almıştır. Ayrıca 2014-2019 yılları arasında GSP Korosu’nda aktif rol almıştır.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -