- Reklam -

Mohanji ve ekibi 2. kez Eskişehir’de

4 Kasım’da Mohanji ve ekibi Türkiye’de Eskişehir’e dönmenin heyacanını yaşadı.

Sadece bir yıl önce, Mohanji ilk kez ziyaret etti ve eve ailesine dönmenin nasıl bir his olduğunu söyledi. Aynı şekilde bu sefer, derinden bağlanmış gönüllerin kavuşması gibi geldi.
Sabahleyin Mohanji ve ekibi, bir The Fruit Tree Planlatation Drive etkinliği için ortak olduğumuz organizasyon grubuna ve Vakıf’a katıldı.

Sabahın erken saatinde 50 ceviz ağacı dikeceğimiz yaşlılar yurduna koç gezintisi yapmadan önce topladık. Antrenör yolculuğunda, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Başkanı Yasemin Öztürk, yaşlılar evinin sadece vakfına katkı sağlayan küçük bir grubun bağışlarıyla işletildiğini açıkladı.
Son dönemlerde yerel para biriminin değerinin azalması ve fiyatların yükselme trendi nedeniyle, özellikle yaşlıların aylık ihtiyaç giderlerini karşılamak daha zor hale geliyordu.
Meyve ağacı (52 ceviz ağacı) bağışına ne kadar minnettar olduğunu söyledi çünkü bu onların gelecek yıllarda gelir elde etmelerini sağlayacaktı.
Varışta, bu özel olaydan dolayı heyecan ve mutlu olan tüm bakım evi sakinlerimizi selamladık. Mohanji yaşlılar için aldığı kek, çikolata ve bisküileri hediye etti.

Tanıtımlar ve adet Türk çayının ardından ekip ve gönüllüler ceviz ağaçlarını dikerek çalışmalara başladı.
Mohanji ve tüm insanlar dahil oldu, her biri gelecek nesillerin faydalanacağı bir şey yaratmada katkıda bulunma ve rollerini oynama fırsatı buldu.

Lezzetli bir öğle yemeğinin ardından gönüllüler ve yerel bir geleneksel dans grubu tarafından başlatılan doğaçlama bir dans grubu tarafından başlatılan doğaçlama bir dans seansı başladı. Mutluluk ve neşeyi fotoğraflarda göreceksiniz.
Bunun ardından bakım evi sakinleri için geleneksel bir dans gösterisi yapıldı. Sadece meyve ağaçları dikmek değil evde kalan yaşlılara biraz gülümseme ve neşe katmak için harika bir etkinlikti.
Gün, Türk sufi mistisizminde saygı duyulan bir şair olan büyük sufi azizi Yunus Emre’nin kabrini ziyareti ile sona erdi. Alan sakin, sakin ve huzurluydu ve kısa bir arazide turun ardından Mohanji için bir toplantı odasında toplandık, nefes ve omurga bağlantısı uygulamasıyla bazı kelimeleri konuşmak ve insanların kendilerine çok daha iyi bağlanmasına yardımcı olduk.
Mohanji nefesimizin varlığının temelleri tanıttı, hayatta daha iyi konsantrasyon, zihinsel berraklık ve farkındalık için pratik bilgeliği paylaştı. Grup yeni bir şeyler öğrendikleri için meraklı ve heyecanlıydı. Kendileri hakkında yeni keşifler deneyimlemek için çocuklar gibi merakla oturdular.
Bu inanılmaz etkinliğin düzenlenmesinde kilit figür olan Gülseren’e yürekten teşekkür ediyoruz. Her zaman olduğu gibi Mohanji ve ekibini ailecek karşıladı.
Meyve ağaçları bağışında aracı olan Ambika’ya ve kuruluşun başkanına ve ekibine teşekkür ediyoruz.

MOHANJİ OFFİS TEA

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -