- Reklam -

Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması’nın ikincisini düzenleniyor

Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması’nın ikincisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Kısa Film Yönetmenler Derneği işbirliği ile düzenleniyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kadınların yaşadıklarını ve hayal ettiklerini özgürce ifade edebilecekleri yeni bir alan oluşturmak amacıyla ilk kez geçen sene düzenlediği Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması’nın ikincisini düzenliyor. Yarışmanın başvuruları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde başladı.

Başvurular 1 Temmuz’a kadar sürecek

Kadınların eşit haklara sahip olması ve aktif olarak hayatın her alanında yer alabilmesi için çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu vizyonla geçtiğimiz yıl imza attığı ulusal çaptaki yarışmayı bu yıl da Kısa Film Yönetmenler Derneği iş birliği ile devam ettiriyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başvuruları başlayan Eskişehir Kadın Yönetmenler Film Yarışması’nın bu seneki konusu ‘Sınırlarımız’ olarak belirlendi. Finale kalan eserleri ön jürinin belirleyeceği, Türkiye çapında tanınan akademisyen, yönetmen, oyuncu ve eleştirmenlerin ise kazananları belirleyeceği yarışmada başvurular 1 Temmuz’a kadar sürecek.

Yarışma jürisinde birbirinden değerli isimler yer alıyor

Prof. Dr.Naci Güçhan, Yönetmen Çağrı Vila Lotsuvalı, Oyuncu Hatice Aslan, Oyuncu İpek Erdem, Prof. Dr. Aytekin Can, Görüntü Yönetmeni Meryem Yavuz, ve Sinema Eleştirmeni Nil Kural’ın belirleyeceği kazananlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Birincilik Ödülü 20 Bin

Yarışmada birincilik ödülü 20 Bin TL, ikincilik ödülü 15 Bin TL, üçüncülük ödülü ise 10 Bin TL olarak belirlenirken, Kısa Film Yönetmenler Derneği de finale kalan eserler arasından bir filme özel ödül takdim edecek.

Daha fazla bilgi için http://kisafilm.eskisehir.bel.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -