- Reklam -

Han’dan dünyaya dostluk mesajı

7.Uluslararası “Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu” düzenlenen görkemli törenle tamamlandı. Sempozyumda dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılarla birlikte Han ilçesinden tüm dünyaya kardeşlik ve sevgi mesajı verildi.

Her yıl geleneksel olarak Eskişehir’in Han ilçesinde düzenlenen “Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu” çok özel görüntülere sahne oldu. 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Han Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen sempozyuma Türkiye başta olmak üzere aralarında Güney Kore, Romanya, Azerbaycan, Lübnan, Polonya, Rusya, İran, Fransa, Hindistan, Ürdün, Türkmenistan, Pakistan, Gürcistan gibi birçok ülkeden 35 sanatçı katıldı.

Sempozyumda sanatçılar ilçeyi, duygularını ve dünyayı anlattıkları resimlerle birbirinden özel eserler ortaya çıkarırken, Büyükşehir Belediyesi ESMEK eğitmenlerince ilçedeki çocuklar için çeşitli atölyeler düzenlendi. İlçe halkının büyük ilgi gösterdiği sempozyum sürecinde Han’ın ve Eskişehir’in de tanıtımına büyük katkı sunuldu.

Küratörlüğünü Seran Tepeoğlu’nun yaptığı Dostluk ve Sanat Sempozyumunun kapanış töreni Han Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Tepebaşı Belediyesi Başkan Vekili Turgut Doğandor, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Bükülmez, bürokratlar, sanatçılar, davetliler ve ilçe sakinleri katıldı.

Tören, sanatçılarla birlikte kesilen pastanın ardından sempozyum anısına oluşturulan madalya takdimi ile sona erdi.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -