- Reklam -

“Fikret Otyam Koleksiyonu” sergisi İBF’de açıldı

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF), Fikret Otyam koleksiyonuna ait fotoğrafların yer aldığı sergiye ev sahipliği yaptı.

Küratörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Devrim Deniz Erol’un yaptığı “Fikret Otyam Koleksiyonu” sergisinin açılışına İBF Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İzlem Vural ve Doç. Dr. Sevil Bayçu, Fakülte Sekreteri Mustafa Uylaş ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İBF Dekanı Prof. Dr. Ertekin: “Fikret Otyam’ın eserlerinin manevi değeri ölçülemeyecek kadar büyük”

Serginin açılış konuşmasını yapan Anadolu Üniversitesi İBF Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, “2015 yılında vefat eden Türkiye’nin ünlü ressam, yazar, gazeteci, fotoğraf sanatçısı Fikret Otyam’ın anısını bu sergide yaşatmış olacağız. Fikret Otyam’ın 1997 yılında bizzat Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesine hediye ettiği imzalı eserlerinin manevi değeri ölçülemeyecek kadar büyük” dedi.

Dr. Öğr. Üyesi Erol: “Fikret Otyam sorunlara çözüm arayan bir fotoğrafçı”

Fikret Otyam’ın gerçekliğe bağlı kalırken gerçekliği değiştirmeyi amaçlayan bir sanatçı ve fotoğrafçı olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Devrim Deniz Erol ise sözlerinin devamında şunları söyledi: “Genelde Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da fotoğraflar çeken Fikret Otyam, o bölgedeki kuraklık, kıtlık, hastalık, ulaşım gibi sorunlara ışık tutuyor ve çözüm arıyordu. 2015 yılında kaybettiğimiz Fikret Otyam’ı bu sergiyle birlikte anıyoruz.”

“Fikret Otyam Koleksiyonu” sergisi, 28 Mart Pazartesi gününe kadar Anadolu Üniversitesi İBF Sergi Salonu’nda ziyaretçilerini bekliyor.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -