- Reklam -

Eskişehirli kadın çiftçilerden Bursa’ya teknik gezi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi, Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği üyesi kadınlar için Bursa’ya teknik gezi düzenledi.

Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği üyesi 43 kadınla gerçekleştirilen gezinin ilk durağı Bursa Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği oldu. Daha sonra Cumalıkızık gezisi ile güne devam eden kadın çiftçiler, son olarak Nilüfer Belediyesi’nin yerel tohum ürettiği “Küçük Ölçekli Kent Bostanları”nı ziyaret etti. Nilüfer Belediyesi yetkililerinden tohum üretimi hakkında bilgi edinen kadınlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin kendilerinin yanında olduğunu belirterek “Düzenlenen gezi ile Eskişehir’deki uygulamaların yanı sıra hem Bursa’daki kadın derneğinin işleyişi hem de tohum üretiminin detaylarını öğrenmiş olduk. Bizler için böyle güzel bir gezi planı düzenleyerek, çiftçilik konusunda bilgilerimize yenilerini eklememizi sağlayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ediyoruz” dediler.

Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği üyesi kadınlara teknik gezide eşlik eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek, “Belediyemizin imkanları dahilinde Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla üreticilerimiz için bir çok proje geliştirdik. Üretimde kadınların desteklenmesi de önemsediğimiz konuların başında geliyor. Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği için düzenlediğimiz gezi kooperatif üyesi kadınlarımız için farklı bir tecrübe oldu. Belediyemiz yeni ve devam eden projelerimizle tarımsal üretimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -