- Reklam -

Eskişehir’de toplu taşımaya zam yapıldı

Eskişehir’de toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. UKOME tarafından alınan karar doğrultusunda 20 Mart 2022 Pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde tam ESKART 6 TL, indirimli ESKART 3,5 TL, aktarma ücreti ise 70 kuruş olarak belirlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bir açıklama metni yayımladı.

Kıymetli hemşehrilerimiz, toplu taşımada sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi, artan maliyetler karşısında imkansız hale gelmiştir. En temel giderlerimizden olan mazot ve elektrikteki artışlar başta olmak üzere personel giderleri ile yurt dışı yedek parça kaynaklı bakım-onarım maliyetlerindeki artışlar, ne yazık ki toplu taşımada fiyat artışını kaçınılmaz hale getirmiştir.

Elektrik ve mazot ile diğer giderlerimizde yaşanan bu anormal artışlar nedeniyle toplu taşıma araçlarında uygulanan fiyat tarifesi, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 16 Mart 2022 tarihinde yapılan toplantıda gündeme alınarak fiyat artışına gidilmiştir.

UKOME tarafından alınan karar doğrultusunda 20 Mart 2022 Pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde tam ESKART 6 TL, indirimli ESKART 3,5 TL, aktarma ücreti ise 70 kuruş olarak belirlenmiştir.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -