- Reklam -

Eskişehir’de sıcaktan bunalanlar plaja akın etti

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark içerisinde yer alan yapay plajı 2023 yaz sezonunda ziyaretçi akınına uğruyor. Sıcak havadan bunalan binlerce misafir plajın tadını çıkarırken plaja yurt içi ve yurt dışından turistler de büyük ilgi gösteriyor.

Eskişehirliler ile turistlerin büyük beğenisini toplayan ve geçtiğimiz yıllarda da büyük ilgi gören Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentpark yapay plajı, bu yaz döneminde de ilgi odağı oldu.

Türkiye’de denizi olmayan ancak yapay plajı ile ilk ve en güzel örnek olan Eskişehir’de vatandaşlar, sıcak havaların tadını 22 Haziran itibariyle Kentpark’ta çıkarmaya başladı.

Aşırı sıcak hava dalgası ile birlikte plaja olan ilgi katlanırken, tesis önünde zaman zaman kuyruklar oluştu. Sıcaklığın zirveye ulaştığı 5-6 Ağustos tarihlerinde yaklaşık 2 bin misafiri ağırlayan yapay plaj ve olimpik havuz, açıldığı tarih olan 22 Haziran’dan bugüne 22 binden fazla misafiri ağırladı. Bu yıl tesiste oluşturulan plaj voleybolu da büyük ilgi görürken, sıcak havadan bunalan misafirler deniz tadında bir gün geçirdiler.

Kentpark Plajı haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -