- Reklam -

ERBALDER Birlik ve Beraberlik Gecesi

Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (ERBALDER) düzenlemiş olduğu birlik ve beraberlik etkinliğine çok sayıda davetli katıldı. Rumeli Ezgileri Korosu ve Balkanika Halk Oyunları topluluğu gösterdikleri performans ile davetlilerden tam not aldı. Kültür mirasını, örf ve adetleri tanıtmak ve yaşatmak için yapılan birlik ve beraberlik gecesi sıcak görüntülere sahne oldu.

ERBALDER Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada;
24 Aralık 2021 tarihinde,
Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz gecede, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle, dayanışma ve yardımlaşma duyguları içinde, aynı ruhu ve heyecanı yaşamak ve yaşatmak için kucaklaştık.
Buram buram Rumeli kokan, Atalarımızdan kalan kültür mirasımızı, örf ve adetlerimizi tanıtmak ve yaşatmak için yaptığımız çalışmalarının küçük bir yansımasıydı bu gece.
Kalplerden akan ve salona sığmayan sıcaklık, sevgi ve dostluk bağlarını daha da pekiştirdi ve güçlendirdi.
Harika bir gecenin ardından;
Muhteşem performans sergileyen “Rumeli Ezgileri” Koro ve “Balkanika” Halk Oyunları Topluluklarımıza, çok değerli Koro Şefimiz Sn. Gönül Onar’a, kıymetli halk oyunları eğitmenlerimiz Sn. Gülçin Özgür’e ve Sn. Abdullah Şen’e, Eskişehir’in muhteşem sesi Sn. Mesut Girgin’e, eğlenceyi doruğa taşıyan değerli hemşerimiz Sn. Cemal Kamberoğlu’na, varlıklarıyla bizi onurlandıran Milletvekillerimiz Sn. Nurullah Sazak’a, Sn. Dr.Jale Nur Süllü’ye, Sn.Utku Çakırözer’e, çok değerli Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanımız Sn. Dt. Ahmet Ataç’a, her zaman bize destek veren kıymetli Eskişehir Sanayi Odası Başkanımız Sn. Celalettin Kesikbaş’a, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Figen Engin’e, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Suat Yalnızoğlu’na, Odunpazarı Belediyesi Kültür Müdürü Sn, Ebru Dedeoğlu’na, gönderdikleri mektuplarla bizi mutlu eden Valimiz Sn. Erol Ayyıldız’a ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yılmaz Büyükerşen’e, gece gündüz demeden büyük özveriyle çalışan tüm dernek üyelerimize ve bizi yalnız bırakmayan siz kıymetli Rumeli Sevdalılarına, saygıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -