- Reklam -

Elif Melda Yılmaz

Elif Melda Yılmaz kimdir?

Doğum tarihi 7 Kasım 1977. 1992’de Eskişehir’de açılan ilk özel radyoda program yapımcısı ve sunucusu olarak çalıştı. Ankara, Eskişehir ve Bursa radyo ve televizyonları için özel olarak reklam metinleri ve müzik seslendirmeleri yaptı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünde okudu. Üniversite yıllarında İngilizce animatörlük, Türkçe ve İngilizce yaratıcı drama öğretmenliği, uluslar arası şirketlerin tanıtım filmleri için İngilizce çevirmenlik ve seslendirme, TRT ve özel stüdyolarda film ve belgesel seslendirmesi, Ankara Devlet Tiyatrosunda oyunculuk ve Ankara’da çeşitli kulüp ve restoranlarda solo caz vokalisti olarak programlar yaptı.

2000 yılında açılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları‘nın ilk on üç kurucu oyuncusundan biri oldu. TV dizilerinde oyunculuk yaptı. 2008 yılında Ali Özgentürk’ün yönettiği Yengeç Oyunu adlı sinema filminde yer aldı.

2007 ve 2008 yaz sezonlarını Fransa’da geçiren sanatçı, Fransa’da Türk Folklorünün tanıtımı üzerine çalışmalar yaptı. 2013 yılında Kanlı Nigar oyunundaki performansıyla Çağdaş Gazeteciler Derneği ve 4. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri jürisi tarafından Yılın Kadın Sanatçısı ve Müzikal Dalında Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödüllerine layık görüldü.

2016 Yılında Kanal D’de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Meryem karakterini, 2017 Yılında ise Fox TV’de yayınlanan Esaretim Sensin dizisinde Alev karakterini canlandırdı. Elif Melda Yılmaz Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyunlarına devam etmektedir.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -