- Reklam -

Esentepespor kız futbol takım kaptanı: Eda Özbay

Röportaj: Gülseren Şenyüzlü

Antrenörü Rıfat ÇİÇEK ona inandı, yol gösterdi, tecrübe edinmesini sağladı. En büyük hayali milli olmaktı. Önce hayaldi; sonra gerçek oldu. Veee Eda Milli Takıma girmeyi başardı. Eskişehir Esentepe Spor kaptanı Eda Özbay.

Kendini tanıtır mısın?

Adım Eda Özbay. 18 yaşındayım. Esentepe Kız Futbol takımında oynuyorum. Takımın kaptanıyım.

Kaptan olarak sorumlulukların neler?

Takımın her anlamda sorumluluğunu üzerime alıyorum. Malzemelerin kullanımından tutun da antrenman çalışması içindeki disipline kadar hepsini en iyi şekilde sağlamak için uğraşıyorum.
Maç içerisinde arkadaşlarımızın heyecanını da bastırmak durumundayız. Kaptan olarak ben daha az duygusal olmalıyım ve üstümdeki sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Takımın her anında yanındayım.

Senin için zor oluyor mu?

İlk başlarda zorlanmıştım. Küçüktüm, heyecanlıydım biraz zor oluyor. Fakat daha sonra alıştım. Şu an kaptanlık bilinci ile en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Derslerinle ilgili neler söylersin?

12. Sınıfa gidiyorum. Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Derslerim iyi. Derslerimiz iyi olmak zorunda. Hocamız bizim derslerimize de önem veriyor. Hepimizin üniversiteye gitmesini istiyor. Hepimiz derslere en iyi şekilde çalışıyoruz.

Çalışmalarınız ne kadar sürüyor?

Haftada 3 gün çalışıyoruz. Ortalama 2 saat sürüyor antremanlar. Sabah okula gidiyoruz. Okuldan sonra antrenmana geliyoruz. Bazen saat 4’de gelip 7’de çıktığımız oluyor.

Zaman yönetimini nasıl yapıyorsun?

Sporcu olduğumuz için herkesin anlama süresine karşı biz daha çabuk anlıyoruz. Çünkü zamanımızı planlamamız gerekiyor. Sabah erken kalkıyoruz. Derse gidiyoruz. Dersten sonra antrenman… Sonra derslerimiz ve uyku.

Futbol kariyeri olarak ne yapmak istiyorsun?

Önce takımımızla şampiyon olmak… Daha sonra 1. Lig sonrada yurt dışında oynamak istiyorum. Şu an milli takım içinde çalışmaları mı sürdürüyorum.

Spora başlamak isteyen arkadaşlarına neler söylemek istersin?

Spor hayatımızın her anı için çok önemli. Daha önce dediğim gibi zaman yönetimi konusunda bana avantaj sağladı.

Sonuçta sağlıklı yaşam… Hiçbir şey olmazsa sağlıklı olurlar.

Yolun açık olsun çalışkan, sabırlı EDA ÖZBAY

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -