- Reklam -

Avrupa hareketlilik haftası etkinlikler ile kutlanacak

Tepebaşı Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası (16-22 Eylül) dolayısıyla birbirinden renkli ve sağlıklı etkinlikler gerçekleştirecek.

Tepebaşı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Hareketlilik Haftası’nı birbirinden güzel etkinlikler ile kutlayacak. Etkinlikler kapsamında birçok program düzenlenirken, kent sakinleri de hem eğlenceli hem de sağlıklı şekilde vakit geçirecek.

Hasırca Hareketlilik Kampı

Hasırca Hareketlilik Kampı 17-18 Eylül tarihlerinde Eskişehirlilerin katılımı ile gerçekleştirilecek. Kampta müzik, dans, turnuvalar, yarışmalar, atölyeler, doğa yürüyüşü gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Kampa ulaşım, 17 Eylül Cumartesi günü saat 09.00’da Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünden kalkacak araç ile sağlanacak.

Çocuklarla Hareketlilik Günü

Çocuklarla Hareketlilik Günü 20 Eylül Salı günü saat 13.00’te Özdilek AVM yanında bulunan korulukta düzenlenecek.

Etkinlikte çocuk zumba, Oralet’in Dünyası Kukla Show, animatörlerle kulüp şarkıları & dans, geleneksel oyunlar ve yarışmalar, parkur-beden atölyesi, spor oyunları, şişme kaydırak, dart ve canlı langırt oyunları ile buluşacak.

Arabasız Gün Bisiklet Turu

22 Eylül Perşembe günü saat 18.30’da ise Arabasız Gün Bisiklet Turu etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte katılımcılar, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’ndan Vega Outlet’e bisikletleri ile kortej olarak gidecek. Ardından 19.30’da Bachata & Salsa gösterisi, 20.00’de rock müzik grubu Misyoner konseri ve 21.00’de de bisiklet kortejine katılan vatandaşlar için hediye çekilişi gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de Eskişehirlileri, her yaştan kent sakinleri için düzenlenen etkinliklere katılmaya davet etti. Avrupa Hareketlilik Haftası hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3353 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -