- Reklam -

Arıcılık eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası’nın katkıları ile gerçekleştirilen 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi’nde sona gelindi. Eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt tarafından verildi.

Türkiye’nin örnek projelerinden olan Arıköy’de 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi sona erdi. Pandemi koşulları nedeniyle 40’ar kişilik 3 grup halinde yapılan eğitimlerde kursiyerler, teorik ve pratik eğitimlerini tamamladı. Eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerler için Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda tören düzenlendi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katıldığı törende, kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

“ARICILIK YAPACAK YENİ BİREYLER YETİŞTİRMEKTEN MUTLUYUZ”

Törende konuşan Başkan Kurt, daha önceki dönemlerde verilen arıcılık eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladıklarını hatırlattı. Profesyonel olarak arıcılık yapacak yeni bireyler yetiştirmekten duydukları mutluluğu ifade eden Başkan Kurt, arıcılık eğitimini veren hocalara teşekkür etti. Başkan Kurt, “Onlar olmazsa bu eğitimleri vermemiz mümkün değil. Biz onlara sizin adınıza da Eskişehirliler adına da şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni öğrenenlere de hayırlı olsun diyoruz. Artık üretilen bu balların satışını da organize edecek bir yol bulursak çok iyi olur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

- Reklam -

Benzer İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Son Eklenen İçerikler

- Reklam -