14 C
Eskişehir
20 Nisan Cumartesi 2024
Ana SayfaHaberlerKültür-SanatAnadolu Üniversitesi'nde “Kitap Okuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi’nde “Kitap Okuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi

Kütüphane Haftası kapsamında 81 ilde eşzamanlı olarak düzenlenen “Kitap Okuyoruz” etkinliği Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kitap okumanın önemine ilişkin bu anlamlı etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Genel Sekreter Prof. Dr. Ethem Esen, Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi Daire Başkanı Gültekin Güllü, çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenci katılım gösterdi.

Rektör Erdal: “Geniş olanakları olan bir kütüphaneye sahibiz”

Kütüphanelerin ve kitap okumanın önemine değinen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal konuşmasında şunları aktardı: “Kütüphane konusunda şanslı kurumlardan birisiyiz. 7/24 açık kütüphanemiz ve milyonları aşan kaynağımız var. Kütüphanemiz, Üniversitemizin en büyük hazinesi. Bu hazineden Eskişehir halkı, öğrencilerimiz ve personellerimiz istifade ediyor. Doğru bilgiye ve kaynaklara ulaşmak için en önemli başvuru kaynağımız kitaplar ve kütüphaneler. 81 ilimizde güçlü kütüphanelerimizle bu konuda önemli bir ilerleme kat ettik.”

Kitap okuma etkinliğinde Anadolu Üniversitesi’nde en fazla ödünç kitap alan üç personel ve üç öğrenciye Rektör Erdal tarafından hediye takdim edildi. Kitap okuma programı, Rektör Erdal tarafından Merkez Kütüphanede öğrencilere kitap armağan edilmesi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler
Benzer İçerikler